Ditt konto
    Rituals - FACIAL CLEANSING BAR - THE RITUAL OF NAMASTE - VITAMIN E COMPLEX & ALMOND OIL - Fast tvål, Förstora

    FACIAL CLEANSING BAR - THE RITUAL OF NAMASTE - VITAMIN E COMPLEX & ALMOND OIL - Fast tvål

    149,00 krInkl. moms

    100 g (149 kr / 100 g)

    Begränsat antal per kund
    Du kan beställa 100 till.

    Leverans

    Säljs och skickas av

    • Snabbleverans

      49,00 kr.

    Om produkten

    Den fasta ansiktsrengöringen från Ritual of Namaste är framställd av utvalda ingredienser som varsamt rengör huden. Din hud känns fräschare, föryngrad och strålande. Produkten har ett balanserat pH-värde och är tvålfri – den innehåller inga kemikalier som torkar ut huden, utan består till 93% av ingredienser med naturligt ursprung. Vår fasta ansiktsrengöring innehåller mandelolja och ett speciellt E-vitaminkomplex som rengör grundligt, återfuktar och balanserar huden. E-vitamin är känt för sina hudvårdande och skyddande egenskaper och bidrar till att bibehålla en hälsosam hud. Mandelolja är rik på proteiner och vitaminer samt är mild, vårdande och lugnande. Dessutom hjälper den till att balansera fukthalten i huden. Den kompakta storleken gör den fasta ansiktsrengöringen perfekt att ha med på resan, särskilt för personer med en hektisk vardag och för alla som letar efter ett mer hållbart alternativ till flytande ansiktsrengöring. Produkten är också så skonsam att den kan användas dagligen. Den lämpar sig för alla hudtyper.

    Börja morgonen eller avsluta dagen med att löddra den fasta ansiktsrengöringen mellan händerna. Massera försiktigt in produkten i huden och skölj sedan av den med varmt vatten. Upprepa proceduren tills alla makeuprester och andra orenheter har tagits bort. Du kommer att känna dig fräsch och regenererad och är redo att börja dagen eller för en avkopplande natt. Svider inte i ögonen.

    Alla ingredienser

    Ingredienser:
     
    Sodium Cocoyl Isethionate, Hydrogenated Vegetable Oil, Polyglyceryl-4 Laurate, Aqua/Water, Glycerin, Parfum/Fragrance, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol.

    Rituals