
BEARD BALM - Aftershave balm - jameson black barrel
279,00 krInkl. moms
85 ml (328,24 kr / 100 ml)
Leverans
Säljs och skickas av
Snabbleverans
49,00 kr.
Returer
Om produkten
Återfuktande
Skäggbalsamet Jameson Black Barrel x ZEW for men i begränsad utgåva ger ett vårdat skägg med doften Whiskey Sour. Tack vare de naturliga oljor och vaxer som ingår i balsam, kommer det att ha en positiv effekt på hårstrånas tillstånd och kvaliteten på huden i ansiktet. Innehåller bomullsfröolja och kombinerat smör som ger rätt näring, stöder hårförnyelse och lindrar hudirritationer. Lanolin, kokosnötsolja och bivax ger perfekt fukt, har antibakteriella egenskaper och ger håret rätt stadga.
Tvätta och torka skägget med en handduk efter noggrann tvätt och sköljning. Ta upp balsam med fingret och fördela sedan i händerna. Applicera balsamet på skägget och styla det som du vill.
Egenskaper
Alkoholfri
Alla ingredienser
- Ingredienser:
- Lanolin, Cocos Nucifera Oil, Cera Alba, Pycnanthus Angolensis Seed Butter, Gossypium herbaceum Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Parfum.